Powodzenie związku na odległość.

Znalezienie partnera i budowa związku to długotrwały proces, niestety już jego rozpad odbywa się czasem momentalnie. Bywa jednak i tak, że para stopniowo i wolno się rozdziela, a to za sprawą związku na odległość. Początkowo partnerzy deklarują silną więź i podtrzymywanie płomiennego uczucia. Jakie więc czynniki powodują zbudzenie go ? Kiedy dwie kochające się osoby nagle zamieszkują dwa różne miasta, a początkowo widywali się codziennie, odczuwają brak bliskości, czułości, kontaktu.

Taki przeskok dla niektórych osób może być niełatwy i rodzić frustrację, smutek czy tęsknotę, a co za tym idzie – stres i rozdrażnienie. W takich okolicznościach nietrudno o konflikt i zgrzyty. Zdecydowanie ciężej nam załagodzić taką sytuację na odległość niż w bezpośredniej rozmowie. Bardzo często problem ten dotyka pary studiujące w dwóch różnych miastach.

W związku z wiekiem studenckim oboje mają oddzielne życie towarzyskie. Jest to czynnik silnie wpływający na jakość związku, przykładowo – ona mieszka w akademiku, w którym poznaje mnóstwo nowych ludzi, on często wychodzi do klubów. W takich wypadkach zdarza się, że jedno nie ma czasu na oddzwonienie, drugie złości się lub po prostu wkrada się zazdrość.

Nie wolno zapomnieć o jeszcze jednej możliwości – w takim otoczeniu łatwo poznać kogoś nowego, interesującego. Powoli partnerzy oddalają się od siebie, a nawet zaprzestają kontaktu w ramach żalu. Taki scenariusz pojawia się bardzo często, a zażegnanie konfliktu jest strasznie trudne. Zdania są podzielone co do trwałości związków na odległość, czy jednak warto ryzykować i wystawić swoją miłość na taką próbę ? Na to pytanie każdy musi sam sobie odpowiedzieć.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]