Czy flirt to zdrada ? Odwieczne pytanie etyczne

Na pytanie: Czy flirt to zdrada większość ludzi bez wahania odpowiada: TAK. Z pewnością wydaje im się, że gdyby dowiedzieli się, iż partner dopuścił się flirtu zakończyliby związek definitywnie. Czuliby się oszukani i niekochani.  Jednak czy słusznie ? Czy aby na pewno jesteśmy tacy nieskazitelni ?

Z powszechnych badań wynika, że większość z nas co najmniej raz w życiu flirtowała z kimś mając w związku kochającego partnera.

Często mimo udanego związku po prostu czegoś nam brakuje. Może zbyt mało czasu poświęcamy sobie na wzajem, a może dopadła nas monotonia dnia codziennego i szukamy przygód. Wtedy ludzie flirtują by poczuć się lepiej, pewniej siebie lub by się dowartościować. Przy sprzyjających warunkach trudno nam oprzeć się flirtowi jednak mimo wszystko robimy to dla żartu i mimo erotycznych podtekstów  bez nadziei na rozwój sytuacji w sypialni.

Jeśli zdarza się to notorycznie bez wątpienia coś jest nie tak. Jednak, gdy czujemy się kochani przez partnera, a dowiedzieliśmy się o flircie nie warto stawiać kilku – przykrych dla nas – rozmów  na szali być albo nie być.

Zamiast definitywnie kończyć związek z powodu tych pikantnych aluzji warto otwarcie porozmawiać z partnerem i dowiedzieć się czego Wam brakuje. Może dzięki temu odświeżycie Wasz związek odkryjecie siebie na nowo ?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]