Jak uniknąć rutyny w związku?

Na początku w związku oczywistą rzeczą jest, że każdy się stara, żeby ta druga połówka była zadowolona. Są częste wypady do kina, restauracji, za miasto, romantyczne kolacje przy świecach, śniadania do łóżka itp. Niestety z czasem związek narażony jest na monotonię, rutynę i nudę.

Jednym związkom udaje się temu zapobiec lub to zmienić. Inne związki z tego powodu się rozpadają. Jak temu zapobiec? Najlepiej w ogóle nie dopuścić do tego, żeby w związek wkradła się rutyna.  Łatwo jednak powiedzieć, a trudniej zrobić.  Najlepiej zacząć od drobnych gestów.

Nie trzeba od razu codziennie wychodzić do restauracji, kina, czy na koncert. Wystarczy drobny gest, który sprawi, że ukochana osoba się uśmiechnie. Można to zrobić wysyłając jakiegoś romantycznego smsa, czy maila, jak jest się w pracy. Taki sms na pewno umili pobyt w pracy.

Oczywiście nie chodzi tu o to, żeby wysyłać kilkanaście romantycznych wiadomości dziennie, bo przyniesie to odwrotny skutek. Po drugie warto zaskoczyć swoją drugą połówkę np. zaprosić na romantyczną kolację, wtedy, kiedy się kompletnie tego nie spodziewa.

Można zorganizować romantyczny wyjazd na weekend we dwoje, albo po prostu zrobić śniadanie do łóżka. Nie trzeba od razu wydawać nie wiadomo ile pieniędzy, żeby zapobiec rutynie w z związku. Wystarczy trochę się postarać. Monotonia w związku wiąże się z monotonią w sypialni.

Seks staje się przewidywalny, albo jest go coraz mniej. Temu jednak też można zaradzić. Wystarczy wprowadzić jakieś urozmaicenia, zmienić miejsce seksu np. seks na łonie natury. Warto zdobywać swojego partnera ciągle na nowe. Wtedy o rutynie nie ma mowy.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]